Холо-ребефінг: Холотропне дихання, ребефінг
💛💙☮️ Удосконалені дихальні техніки

Про смачну та здорову їжу

Краще не їсти м'яса, не пити вина і не робити нічого такого, від чого брат твій спотикається, або спокушається, або знемагає.
Рим. 14:21

Не бійся хробака, якого їси ти - бійся хробака, що їсть тебе

Будь-яка матеріальна істота, що живе на нашій багатостраждальній планеті, змушена взаємодіяти з навколишньою реальністю, поглинаючи їжу і стаючи їжею для інших живих істот. Людина не є винятком, у піраміді її потреб, харчування стоїть поруч із безпекою та відтворенням потомства. Відповідно, якщо питання з харчуванням людини не розв'язано, будь-які спроби духовного, психологічного розвитку будуть гальмуватися або зводитися нанівець забрудненістю фізичного тіла як вмістилища душі.

Існує кілька інтерпретацій того, скільки тіл існує в людини (від 5 до 8). У світі все взаємопов'язане, як і взаємопов'язані тіла людини, починаючи від фізичного й закінчуючи атманічним, і фізичне є найгрубішим із них. Те, як розвивається і змінюється ваше тіло, безпосередньо залежить від вашої свідомості, ваша свідомість безпосередньо корелює з роботою залоз внутрішньої секреції, робота яких залежить від харчування, балансу енергій у тілі та здоров'я людини. Усе це численні грані, що відображають одну й ту саму суть - якусь індивідуальність, відмінну від інших індивідуальностей, особистість, буття. Ви в будь-який момент здатні усвідомлено змінювати те, хто ви є, і як ви взаємодієте зі світом. На жаль, більшість людей живе неусвідомлено за тими програмами, які в них заклали в дитинстві, не розуміючи, що вони бувають вельми деструктивні для здоров'я тіла і щастя особистості, і подібно до зграї лемінгів, потураючи стадному інстинкту, дружним маршем вирушають до смерті, страху і небуття.

Обличчя церкви

Протягом свого недовгого життя в тілі ви регулярно підходите до дзеркала і спостерігаєте картину, що змінюється з кожним днем, спостерігаючи за процесом деградації веселої рум'яної дитини з блиском в очах на руїну з колекцією болячок та з болем і страхом в очах. З кожним днем дедалі більше зморшок, дедалі в'яліша шкіра, дедалі товщі складки жиру. І разом із деградацією тіла деградує ваша свідомість. І якщо старіння тіла практично неможливо уникнути, то притуплення свідомості - абсолютно ненормальний процес, зумовлений нашою цивілізацією.

За останнє століття фармакологія і медицина зробили стрибок у винаході величезної кількості хвороб і ліків від них. Продаж ліків відстає за надприбутками тільки від торгівлі наркотиками і зброєю. Я міг спостерігати картину, як ще за радянських часів у моєму місті була тільки одна аптека, зараз - близько десятка. Але люди ніяк не стали здоровішими - тільки за останнє десятиліття в Україні за статистикою здорових дітей стало народжуватися на третину менше, ніж раніше. Лікарі, покликані лікувати хвороби, є одними з найболючіших прошарків суспільства. Вони можуть скільки завгодно бризкати слиною на камеру в різних телепередачах про здоровий спосіб життя, розповідаючи те, що вам потрібно або що не потрібно. Просто подивіться їм в очі і поставте собі запитання - чи щаслива ця людина? Чи здорова ця людина? Той, хто не володіє знаннями про те, як бути здоровим, ну ніяк не може навчити вас того, чого сам не має.

Якщо ви поспостерігаєте за тваринами в дикій природі, серед них немає таких, що страждають на ожиріння, їм невідомі багато хвороб, властивих соціозалежній людині. А ось домашні тварини, що живуть поруч із людиною, часто набувають подібного букета болячок. І вся справа в неправильному харчуванні. Зомбоящик, школа, соціум, батьки - все це чинники, які максимально інтенсивно навіюють вам те, що те, чим харчуються люди навколо - цілком нормальна і необхідна вам їжа. І ви настільки переймаєтеся вірою в це, що вперше почувши про те, що майже всі ваші фізіологічні та психологічні хвороби є наслідком неправильного харчування, найімовірніше, ви жорстко відфільтруєте цю інформацію, як і будь-яку іншу, що вказуватиме на те, що ви не досконалі й що вам потрібно напружуватися та змінювати своє життя.

Можливо, замислитися вам доведеться, коли вам буде далеко за сорок, здоров'я майже не залишиться, ваш зморщений друг залишатиме штани тільки для сечовипускання, поступово зникаючи за загороджуючим його трудовим пивним мозолем, а якщо ви жінка - роздратування від вигляду вашої кіркоподібної шкіри на стегнах, можливо, стане вашим постійним супутником. Заздрісні погляди на молодь, у якої ще є енергія прожигати своє життя і здоров'я, стануть частиною вашого буття. Відтепер ви вже не молоді, ви не перший сорт на сексуальному ринку, ви виходите на тираж і вже готові думати про затишненьке містечко на цвинтарі. Ще кілька десятків років, і вас турбуватиме основне питання - як подовжити свою агонію, підтримуючи залишки здоров'я, що зникає.

Найбільш абсурдно те, що це вважається нормою в нашому суспільстві. Ви настільки звикли до того, що всі оточуючі люди постійно хворіють, що ваша власні хвороби часто сприймається як щось звичайне і неминуче. Але якщо відкинути будь-які загальноприйняті шаблони, чи хочете ви, щоб так було? Чи покликані ви в цей світ тільки для страждання, чи є альтернативи?

М'ясо шкідливе

Для початку вам потрібно забути взагалі все, що ви чули зі школи про те, як влаштовано травлення людини, про те, що корисно, а що ні. Проблема в тому, що тіло людини сприймається суто як біомеханізм, і звернення до нього потрібне відповідне. Насправді воно набагато складніше влаштоване, ніж ми звикли вважати, мало не кожні десять років змінюються багато поглядів на харчування людини, і слідом за одними маячними ідеями приходять інші. Придумують сотні харчових добавок, видів продуктів, медикаментів, спрямованих на поліпшення здоров'я, які насправді в перспективі погіршують його. Більшість ліків не лікують причину хвороби, вони тільки пригнічують симптоми, хоча симптоми і є нормальна реакція організму на причину хвороби, спроби очиститися.

Найздоровішою їжею людини є та їжа, яку б вона їла в дикій природі поза доступом цивілізації - сирі плоди та паростки рослин. Якщо ви покладете перед дитиною яблуко і живого кролика, і якщо дитина почне їсти кролика і гратися яблуком, тоді я повірю, що людина - хижак. Під час глобального заледеніння можливість харчуватися тваринами, можливо, врятувала залишки тієї частини людства, що вижила, але тепер є атавізмом, поганою звичкою, що дісталася у спадок від предків. М'ясо в супермаркеті - це термооброблені шматки трупів тварин, які частково розклалися, прожили своє життя в стражданнях і були жорстоко вбиті згодом, а людина в цьому разі - падальник, який засвоює напіврозкладений тваринний білок у своєму кишечнику.

Спробуйте покласти шматок м'яса на 37-градусну спеку на добу. Саме в такому вигляді воно буде у вас у кишечнику через 24 години після прийому їжі, і саме в такому вигляді воно засвоюватиметься вашим організмом. У кров виділяються токсини, які отруюють нервову систему, притупляють свідомість і спричиняють залежність подібно до клею Момент, який так полюбляють бездомні діти. Крім залежності від самоотруєння, м'ясо, як і молокопродукти, шоколад і хліб, викликає опіатну залежність (як у героїнових наркоманів), якщо людині вколоти препарат, що блокує опіатні рецептори, тяга до цих продуктів миттєво падає (читайте книгу на цю тему).

Вегетаріанство

Термообробка вбиває в рослинах усе найцінніше, позбавляючи її життєвої сили. Люди харчуються мертвою їжею, і самі дедалі більше нагадують живі трупи. Для засвоєння мертвої їжі, в якій, на відміну від живої, не містяться ензими, що дають змогу їжі саморозчинятися в шлунковому соку, від організму потрібен самостійний синтез ферментів, які дають змогу їжі перетравлюватися.

Хліб містить дріжджі, які засмічують ваш організм. Самі зернові містять лектини, які зовсім не корисні, бо зернові - це не видова їжа людини. Зерна і картопля містять клейковину (крохмаль, полісахарид), який під час термообробки перетворюється на слиз - той самий клейстер, яким у моєму дитинстві клеїли паперові смужки на вікна. І цей самий слиз забиває капіляри тіла і виводиться через ніс у вигляді соплів, з якими так відчайдушно борються медики. Також слиз дає казеїн, який міститься в коров'ячому молоці та в усіх похідних продуктах. Через підвищення температури і виділення слизу організм намагається оздоровитися, а зазомбовані матері змушують своїх чад їсти тоді, коли цього не хочеться, і, згодовуючи жарознижувальне дітям, вбивають їхню імунну систему, переводячи хвороби в розряд хронічних. Можна годинами розповідати про всю неправильність сучасної системи харчування - детальну інформацію шукайте в відео і текстах.

Робота над собою

Більшість людей, які вирішили зайнятися собою і перейти на більш здорові системи харчування, припускаються однієї і тієї ж помилки. І так - будь-які дієти не корисні, а часто шкідливі для організму! Усе, що ви читали в модних журналах, багато порад дієтологів - усе це фантазії людей, які абсолютно не розуміють, як влаштована людська психіка. Будь-яке тривале насильство над своїм організмом завжди викликає психічний блок і напругу в організмі, що призводить до хвороби. Доки не вирішено психологічної проблеми, що викликає у вас бажання руйнувати своє тіло, будь-які спроби насильно змінити ваше тіло приречені на провал. Ожиріння - психологічна хвороба і має лікуватися так само, як і наркотична прихильність. Людина схильна заїдати свої психологічні проблеми, або використовувати для цього важчі наркотики замість того, щоб вчитися самостійно працювати зі своїми емоціями. Якщо ви шахтар і насильно для себе перестаєте пити алкоголь і їсти м'ясо, дуже скоро ви будете дуже хворим шахтарем. Ваш раціон харчування має відповідати вашому способу життя. Зміни у звичках харчування мають бути наслідком зміни вашої свідомості в результаті практик. Найактивніше очищають організм і змінюють звички харчування дихальні практики. Регулярні пранаями радикально очищають тіло та змінюють харчові пристрасті, після дихальних інтенсивів вельми частими є випадки, коли людина більше не здатна пити алкоголь чи вживати м'ясо.

Наявність спокійного розуму - один із головних показників здатності людини харчуватися легкозасвоюваною сирою їжею. Про спокійний розум свідчить повільне і глибоке дихання - у стані повного спокою ви маєте робити кілька вдихів на хвилину, а не 16, як у більшості людей. Без глибокого діафрагмального розслабленого дихання травна система і система лімфотоку нездатні працювати ефективно, метаболізм вельми прискорений, і, не маючи подібної навички, людина, яка насильно намагається перевести себе на незвичний режим харчування, ризикує своїм здоров'ям.

Можливий і зворотний ефект - якщо ви влаштуєте собі аскезу (піст) у вигляді відмови від їжі або зміни раціону, допомагаючи вашому організмові очиститися, ця аскеза має однаково рано чи пізно закінчитися, після чого вам потрібно з'їсти все те, про що ви мріяли під час стриманості, у великих кількостях. Можливо, це спричинить блювоту або інші прояви інтоксикації організму, але при цьому ви будете позбавлені прив'язаності до того чи іншого виду їжі, тим самим уникнувши появи протиборчих бажань у майбутньому - хочу, але не можна. Блюдоманія має у своїй суті той самий тип прив'язаності, як алкоголізм або наркозалежність, різка відмова викликає абстинентний синдром і низку хвороб. Тому для більшості людей куди більш показаний нерізкий перехід на харчування сирою їжею.

Якщо після трьох тижнів утримання від якогось продукту ви продовжуєте відчувати до нього постійну тягу (саме постійну - якщо тягне раз на місяць, наприклад, у момент фізико-емоційного або енергетичного виснаження, то це інший випадок), це означає, що ви ще не готові до легшого раціону, починайте їсти те, до чого вас тягне на постійній основі, дихайте і лікуйте психіку. Інакше емоційна неврівноваженість і хвороби вам гарантовані, бо ви забрали у свого організму ті милиці, на яких він хоч і кострубато, але звик ходити, і при цьому не навчили його працювати інакше.

Вібрації

Спочатку йде виключення з раціону м'яса, птиці, риби, морепродуктів, яєць, далі усуваються молокопродукти, варена їжа, білкова їжа.

Свого часу мене здивувало те, що в Індії, де так розвинене аюрведичне харчування, так багато хворих і рано старіючих людей. Розібравшись що до чого, я дійшов висновку, що аюрведа може допомогти зробити з дуже хворої людини менш хвору, але ніколи не здорову, бо аюрведа заохочує харчування вареною їжею і вживання молока. Якщо ви займаєтеся духовними практиками, то для виведення токсинів від "аюрведичного" харчування вам необхідна ціла низка шаткарм, тобто очисних процедур, спрямованих на позбавлення тіла від трьох основних видів забруднень - слизу, жовчі та газів. Якщо ви хочете радикально прискорити свій розвиток, потрібен перехід на сиру рослинну їжу, що дасть вам змогу не витрачати енергію й час на чищення.

Під час зміни раціону харчування відбувається розбалансування організму, що так звик до харчових милиць, у цьому аюрведа може допомогти у вигляді вживання спецій і прянощів, що допомагають більш ефективно виводити токсини, зігрівати тіло, поки під час переходу вас переслідує холодобоязнь, і гармонізувати розбалансовані першоелементи (земля, вода, вогонь, повітря, ефір). Найуніверсальнішим засобом під час поступового переходу на сироїдіння є чай або холодна настоянка з кореня імбиру з лимоном і медом (у варіанті гарячого чаю мед бажано додавати після охолодження напою до 59 градусів).

Перші кілька місяців після відмови від вареної їжі ви будете поглинати фрукти ящиками і горіхи кілограмами. Фрукти - ідеальна їжа для людини, з цим неможливо сперечатися. З однією поправкою: ідеальна для здорової людини. А чи підійде ця їжа для тих, хто щойно зістрибнув із рейок харчопрому? На перехідному етапі людина хвора. Тож пропоную лікуватися, а не потурати хворобам.

Саме в здатності бродильних мікробів і грибків відмінно існувати на величезній кількості фруктів і горіхів криється причина, через яку роки сироїдіння вже за плечима, а "кризи" все йдуть, маніакально тягне на той самий арахіс, мед, часник і солоненьке (організм не дурний і вимагатиме протиотруту, щоб "задушити" ворога).

Влаштування травної системи

Погаслий погляд, жовтуватість шкіри, поїдання фруктів ящиками, хаос у животі, проблеми із зубами, жодної "тяги" до овочів, сильна слабкість, потяг до солодкого і природних антидотів... це все ознаки переважання бродильних процесів у кишечнику.

Ваш кишечник - дім для величезної кількості бактерій, яких в організмі здорової людини міститься кілька кілограмів. Мікрофлора формується в перші дні життя людини і все життя є невід'ємною частиною процесу харчування. Ви любите те, що люблять ваші бактерії, для них ваше тіло - дім і механізм, на який вони можуть впливати з метою отримання тих чи інших речовин. У стінках кишківника і шлунка міститься величезна кількість нервових клітин, що беруть участь у травленні (за деякими підрахунками, їх не менше, ніж у спинному мозку), які взаємодіють із мікрофлорою. І що для вас просто легкий перекус, для ваших бактерій - ціла епопея з битвою за виживання, хрестові походи проти чужих бактерій і спроби закріпити захоплений простір, одвічна боротьба бактерій з грибами і спроби втримати баланс між бродильними процесами і процесами гниття.

Для того щоб вивести шкідливу мікрофлору, вам необхідно підгодовувати ті види бактерій, які найбільше підходять для здорового харчування. Але тепер давайте уявимо людину, яка ще вчора була "всеїдною", а завтра вже їсть сиру рослинну їжу. До переходу в неї за більш-менш збалансованого харчування бродильні процеси завжди компенсуються або пригнічуються. Це відбувається і за рахунок процесів гниття, вживання молочнокислих виробів, приправ... але тільки-но вона збирається "покінчити з минулим" і стати на шлях природного харчування (а тим паче ставши фрукторіанцем), то вона різко позбавляє себе всіх "милиць".

Якщо ж спочатку процеси бродіння вже переважали, то вони беззастережно беруть гору і повільно та впевнено формують середовище під себе. І не фрукти винні, а те середовище, на яке вони потрапили. Плоди стали просто "спусковим гачком" проблем.

М'ясо незамінне

А фруктоїд ще й допомагає цьому. Він забезпечує масове надходження поживних речовин, "солоденьких" швидких вуглеводів, і додатково створює сприятливе бродінню кисле середовище посиленим поїданням фруктів. Причому не будь-яких, а привізних на кшталт апельсинів чи яблук. Вони, будучи транспортованими через величезні відстані й полежавши не один тиждень у складах, є гарантовано ураженими пліснявим грибком, який за такого збігу обставин без проблем оселяється в організмі, створюючи дефіцит багатьох поживних елементів, яких у таких фруктах і так небагато. Це створює жор і породжує бажання з'їсти "щось таке".

Але якщо вищесказані проблеми проявляються не завжди, то мікроорганізми спиртового бродіння будуть однозначно присутні, отруюючи організм етанолом. Про вплив алкоголю на організм сьогодні відомо більш ніж достатньо, і ми знаємо, що першими постраждають печінка і капіляри. Ураження печінки (так званий алкогольний гепатит) проявляється як сильна хронічна втома, набуття шкірою жовтуватого відтінку, тьмяний погляд і кола під очима з втратою гостроти сприйняття. Проблеми з капілярами обов'язково позначаться на морозостійкості та руховій активності. Рухатися тілу буде лінь, а тканинний обмін при цьому повільно перетворюватиметься на анаеробний. А тут і до інших проблем рукою подати.

І найцікавіше те, що на тлі всієї цієї картини такий сироїд отримає стійкий опір до бактеріальної інфекції. Він просто перестане хворіти. Адже не сунуться бактерії туди, де правлять гриби з їхніми антибіотиками.

Схудлий сироїд, який мається жором і стурбований їжею, насправді є носієм стійкої патогенної мікрофлори, що виробляє антибіотики та спирти з усіма наслідками, які з цього випливають. Озирніться навколо, і ви побачите, що такі симптоми поширені тією чи іншою мірою, а іноді й проявляються у всій красі, доводячи людину до виснаження. Ці стани жодним чином не пов'язані з очищенням або перебудовою. Це "поворот не туди".

Go Veg

Тому на перехідному етапі вам знадобиться вживання великої кількості зелені, овочів, грубої клітковини. Вас і тут обманюють із дитинства; помідори, огірки, перці - це зовсім не овочі, а фрукти. Фрукти - це будь-які плоди рослин, а овочі - пагони, частини гілок і стовбура, коріння і коренеплоди. За сильного потягу до білкової їжі добре підходить приготування хумусу із замоченого нуту, до якого можна додавати зелень, що добре допомагає в запобіганні гниття або бродильних процесів. Якщо вас тягне на горіхи - також обов'язково заїдайте їх зеленню, бажано зі спеціями. Головне правило вживання білкової їжі полягає в тому, що білок найкраще засвоюється в обідній час, коли кислотність шлункового соку природно вища, ніж в інший час доби. Білок в жодному разі не можна змішувати з вуглеводами, якщо ви поїли горіхів, наступне приймання вуглеводів має бути не раніше ніж за 1-2 години, бо вуглеводи засвоюються значно швидше за білки й обов'язково наздоженуть їх у травному тракті, що гарантує вам Хіросіму в кишківнику. Понад 30 грамів білка не засвоюються за один прийом їжі, все інше піде на корм патогенній мікрофолорі та призведе до газоутворення.

І поступово, день за днем, ви можете зменшувати кількість білка, при цьому зберігаючи вживання овочів на належному рівні. Потяг до хліба, може бути подоланий за допомогою пророщування зерен пшениці. Якщо спочатку вас буде на них тягнути, то через кілька місяців вас від неї відверне, і з'явиться тяга до пророщеної зеленої гречки. Гречка не належить до зернових і набагато краще підходить для харчування людини, ніж пшениця. Для більш плавного переходу знову ж таки до пророщеної гречки можна додавати спеції та приправи для ефективнішого засвоєння білка, поки його надходження ще потрібне ззовні, соус з авокадо і зелені значно покращує засвоєння і смакові якості гречки. Також можна перейти на пророщування сочевиці, нуту чи машу як джерела білка та бактерій. Дехто вживає вітамін B12 у вигляді біодобавок, причому треба його вживати саме в тій формі, що засвоюється, не всі біодобавки працюють (у дикій природі примати беруть його з бактерій, що містяться на немитих фруктах), ледве під'їдають молочку чи їдять жовтки яєць (шукайте на цю тему лекції Марви Оганян), бо, активно живучи в соціумі, багатьом складно зовсім лишатися без стресів, а сильний стрес заважає організмові виробляти елементи, що їх звичайні люди беруть з їжі. Якщо ви не розбираєтеся в основах біохімії та мікробіології - навіть не намагайтеся різко змінювати метаболізм свого тіла.

Згодом ваша видова мікрофлора остаточно винищить непрошених постояльців кишківника, вам буде достатньо того білка, який ви отримуватимете через засвоєння амінокислот, що виробляються бактеріями. Після чого ваш раціон складатимуть лише фрукти, а пізніше - лише рідини (найімовірніше, в цьому разі ви житимете далеко від міста). Радикально пом'якшують перехід на легшу їжу регулярні дихальні практики (пранаями). Неприємним побічним ефектом харчування легкою їжею буде гіперчутливість до стану інших людей - вам доведеться набагато більше практикувати, щоб залишатися в соціумі, але однаково знадобиться регулярний контакт із природою.

Мозок

Найголовніше правило - в усьому слухати свій організм, що стосується вибору тієї їжі, яка вам необхідна, їсти ту кількість їжі, яку хочеться з'їсти, і звикати до того, що на початку потреби можуть радикально змінюватися ледь не щомісяця. Якщо ви не їсте якийсь продукт понад місяць, це може бути наслідком того, що або вас до нього більше не тягне, або він уже викликає огиду.

Зникнуть хронічні хвороби, ожиріння, безсоння, неприємні запахи, болісні менструації, депресії та інші фізіологічні й психологічні відхилення, на сироїдінні ви можете зрозуміти, яким сміттям ви харчувалися до цього і як сильно ви не любили свій організм. І найголовніше - зміниться ваша свідомість, стане більш милостивою і щасливою.

У минулій статті я вже розповідав про три види свідомості людини з погляду ведичних традицій - тамас (невігластво), раджас (активність) і саттва (благість). Так от, харчуючись м'ясом, впадаючи в залежність від різних наркотичних речовин, що вважаються нормальними в людському харчовому раціоні, поїдаючи мертву їжу, набуття милостивого, тобто постійно щасливого стану, майже недосяжне, або потребує тривалих інтенсивних практик з очищення організму. Зміни завжди мають починатися з вашого переусвідомлення навколишньої реальності та вашої ролі в ній. Страждати чи не страждати - вибір за вами.